Vítejte na stránkách nového řemeslného minipivovaru v Bukové u Javorníku v podhůří Rychlebských hor. Jeho název Albert Michler vzdává hold muži, který v místě dnešního pivovaru už v 19. století vlastnil hostinec a vyráběl bylinné likéry. Ty dokonce lidem zachránily životy. Pojďte s námi prozkoumat historii i současnost pivovaru Albert Michler.
PIVOVAR ALBERT MICHLER

V podhůří Rychlebských hor

 

 

V roce 2016 se David Kaiserlich a Martin Přehnal rozhodli koupit zpustošenou budovu v Bukové u Javorníku. Dobře věděli, že místo v 19. století prosperovalo a Bukovou znalo celé Rakousko-Uhersko. Jistý Albert Michler tam totiž vyráběl bylinné likéry, provozoval hostinec a jako jediný z celé říše dovážel jamajský rum. Dokonce až na císařský dvůr. Jak se to stalo? To si můžete přečíst v článku, který se Albertu Michlerovi a jeho podnikání i životu podrobně věnuje.

Noví majitelé se rozhodli místu vrátit život. Jeho historie a dřívější věhlas Alberta Michlera si to totiž zaslouží. A tím vznikla myšlenka vybudovat v Bukové řemeslný parní pivovar.

Po letech chátrání byl však areál ve špatném stavu a opravy nebyly vůbec jednoduché. Minulý majitel používal objekt jen jako sklad brambor. V bytelně vyrobených sklepech, kde dříve ležely rumy i likéry, se bramborám dařilo. Ale zbytek budovy zůstal roky ladem a chátral. Proto byla potřeba kompletní rekonstrukce – od podlah přes okna až po střechu. Nová krásná fasáda byla už jen taková odměna jako hezky natočená pěna na půllitru.

Samozřejmě hodně péče potřeboval i interiér. Prázdné místnosti začaly postupně plnit pivní tanky, parní kotel a další věci nezbytné pro výrobu piva.

Díky společné práci mohl po pár letech práce vzniknout nový pivovar. Pivovar s láskou k tradicím, úctě k okolní přírodě a chutí vyrábět ta nejlepší piva. Jaké kousky u nás ochutnáte? To prozkoumejte tady.
Máme ležáky i speciály

Poznejte je blíž

Ochutnat u nás můžete řadu poctivých ležáků Altvater a speciálů Michler. Pojďte je zatím objevit aspoň přes obrazovku.

Jsme řemeslný parní pivovar. Na zbytečnosti nás neužije. Věříme, že krása piva je v jednoduchosti, kvalitních surovinách a dobře odvedené práci. Pivo vaříme prostě s láskou – k řemeslu i okolní přírodě.

Voda je základ. Tečka. Proto máme hned vedle pivovaru vlastní vrt. Křišťálově čistá voda z podhůří Rychlebských hor je půlka úspěchu na cestě k poctivému pivu.

Vařit pivo na takovém místě s sebou nese i odpovědnost ke svému okolí. Proto jsme se domluvili na spolupráci s místními zemědělci, kteří chovají dobytek. Budeme jim dávat mláto – vlastně zbytky z výroby piva. Mláto však slouží také jako výživná potrava pro domácí zvířata.

A kdo ví, možná z mláta časem i něco upečeme. Babičky by mohly povídat, jak skvěle takové pečivo chutná. Ale všeho do času. Teď dáváme všechen náš um a lásku do piva.

Piva vaříme z poctivého českého sladu a chmele. Inspiraci jsme hledali v léty prověřených recepturách mistrů sládků, kteří si zkušenosti předávali z generace na generaci. Ale nebojíme se ani experimentů. Proto jsme začali hned s pěti druhy piv ve stálé nabídce a pravidelně budeme přidávat také různé speciály. Začneme třeba limitovanou edicí Imperial Russian Stout, která zrála v sudech od rumu.
naše piva

Žhavý seznam ležáků a speciálů.

Stálý sortiment

 • 11° Altvater světlý ležák
 • 12° Altvater světlý ležák
 • 11° Trejl Pale Ale

    

   Speciály a sezónní sortiment

   • 12° Altvater Vánoční Vídeňský ležák
   • 13° Altvater Amber Strong
   • 12° Session IPA
   • 9° Summer Ale
   • 13° Citra Smash Ale
   • 13° Idaho 7 Smash Ale
   • 15° Vánoční IPA
   • 13° Talus Smash Ale

    
   Spojte se s námi

   Ozvěte se nám s důvěrou.

   New Business
   Obraťte se na Pavlínu Vavřínovou-Burďákovou, asistentku prodeje, Buková
   +420 602 694 741
   vavrinova@albertmichlerpivovar.cz

   Pivovar Albert Michler
   Silezia Craft Brewery a.s.
   Buková 110
   CZ-790 57 Bernatice